O nas

Fabryka Urządzeń Kolejowych jest spółką, która powstała w wyniku połączenia dwóch firm działających w branży kolejowej od 1992 roku. Prawie 25 lat działalności jest potwierdzeniem naszej pozycji rynkowej.   

Zajmujemy się produkcją konstrukcji i osprzętu sieci trakcyjnej kolejowej oraz tramwajowej. Na przestrzeni lat ulokowaliśmy się na wysokiej pozycji w branży kolejowej i staliśmy się wiodącym producentem wyrobów dla potrzeb polskiego kolejnictwa.


Dział projektowy i Dział konstrukcyjny Fabryki opracowuje i wdraża nowe oraz innowacyjne wyroby odpowiadające oczekiwaniom rozwijającego się rynku kolejowego.

Terminy dostaw uzależnione są od wielkości i rodzaju zamówionych wyrobów oraz miejsca dostawy. Własny transport i duże zaplecze magazynowe pozwalają nam na realizacje dostaw krótkoterminowych i nagłych zamówień.

Jako zakład produkujący osprzęt sieci trakcyjnej w swojej ofercie asortymentowej posiadamy ponad 600 wyrobów. Produkujemy elementy osprzętu sieci trakcyjnej wykonane ze stali, miedzi i aluminium oraz odlewy z brązu i żeliwa. 

Obecnie jesteśmy jedynym zakładem na obszarze Polski produkującym kompleksowo osprzęt trakcyjny jak i stalowe konstrukcje wsporcze oraz nośne (słupy, dźwigary, bramki semaforowe, itp.) dla trakcji kolejowej i tramwajowej.


Nasze wyroby dostarczamy do wszystkich firm budujących sieć trakcyjną w Polsce. Otrzymane listy referencyjne świadczą jednoznacznie, że kontrahenci uważają nas za firmę rzetelną, elastyczną i prężnie działającą. Cenią nas za jakość dostarczanych wyrobów, kompletność i terminowość dostaw oraz dołączanie niezbędnej dokumentacji.

Posiadamy bogaty park maszynowy, który pozwala na realizację zamówień na elementy nieujęte w wykazie produkowanego osprzętu według dokumentacji dostarczonej przez zamawiającego. Oferowane wyroby produkujemy według zaktualizowanej dokumentacji KOLPROJEKTU w pełnym zakresie katalogowym PKP – PLK.

Produkowany przez nas osprzęt sieci trakcyjnej jak i konstrukcje wsporcze podlegają cyklicznym badaniom przez Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Poznańskiej oraz Zakład Konstrukcji i Badań Wytrzymałości Instytutu Techniki Budowlanej.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku proponujemy dostawy kompleksowe w cenach fabrycznych oraz oferujemy własną powierzchnię magazynową co umożliwia inwestorowi na zminimalizowanie kosztów przechowywania zamówionych towarów.